czyli krótka historia wielkiego wybuchu ;)
Dzięki projektowi pragniemy nakłonić młodych ludzi do tego, aby przestali „myśleć granicami”. Chodzi o uświadomienie im, że można mieszkać w Lublinie, a wykorzystując nowe technologie, pracować na całym świecie (“Żyj lokalnie, pracuj globalnie”). Chcemy zainspirować młodych ludzi do działania, wzięcia losu w swoje ręce i stworzenia idealnego dla siebie miejsca pracy, wykorzystując swoje umiejętności, ale także nawiązując współpracę z innymi w celu uzyskania jeszcze lepszych rezultatów.
Chodzi nam o kształtowanie postawy człowieka aktywnego, który nie czeka w kolejce po zasiłek, albo który wyjeżdża w świat za pracą, lecz potrafi stworzyć własny biznes, rozwijając tym samym lubelski rynek.
Najbliższe działanie w ramach projektu to trzyczęściowe wydarzenie, podczas którego młodzi ludzie będą mieli szansę rozwinąć i zaprezentować swoje umiejętności, wymienić się doświadczeniami, a także budować sieć kontaktów biznesowych czy otrzymać cenne wskazówki od ekspertów z dziedzin w których się rozwijają.
W ramach wydarzenia obędą się warsztaty na których uczniowie, wspólnymi siłami, opracują problem dostosowany do ich umiejętności i zainteresowań. Dzięki temu młodzi ludzie, będą mogli szerzej poznać swoje mocne strony, a także poznać wartość płynącą z nawiązywania współpracy.
W drugiej części wydarzenia odbędą się warsztaty mające na celu poszerzenie kompetencji osobistych i społecznych. Młodzi ludzie poznają między innymi tajniki wystąpień publicznych i autoprezentacji, organizacji czasu, czy skutecznej komunikacji.
Natomiast finałem wydarzenia będzie FESTIWAL UMIEJĘTNOŚCI, podczas którego uczniowie przedstawią swoje rozwiązania dla podanego wcześniej przez ekspertów problemu. Każdy uczeń będzie miał również okazję odbyć rozmowę z ekspertami na zasadzie „szybkich randek”. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi, będzie mógł porozmawiać o swoich planach, wątpliwościach i uzyskać fachową poradę.
Od października studentka psychologii. Interesuje się modą, prowadząc blog Kinga na Wieszaku. Ceniąca ludzi pracowitych, z pełnymi głowami pomysłów na życie!
Tegoroczna absolwentka psychologii na specialności psychologia rodziny. Od dziewięciu lat tańczy w zespole ludowym. Uwielbia aktywnie spędzać czas i próbować nowych rzeczy od egzotycznych potraw po loty paralotnią. Jej motto życiowe brzmi "The only limits in life are the ones we makes".
Pracuje w Biurze Rady Miasta Lublin, jest specialistą do spraw Młodzieżowej Rady Miasta i obsługi finansowej Biura.
Student polonistyki o specjalizacji teatrologicznej. Członek studenckiego teatru ITP. Lubi dobre wino, dowcipy i długie dyskusje o wszystkim. Chętnie angażuje się w różne inicjatywy teatralne i społeczne.
Studentka V roku Psychologii na Katolickim Uniwersytecie Jana Pawła II. Po skończonych studiach pedagogicznych realizuje się w animacji i pracy z dziećmi. W swoich działaniach inspiruje się arteterapią. W życiu stawia na autentyczność i pozytywną energię, którą można wydobyć z każdego człowieka.
Dyrektor Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin, adiunkt w Instytucie Rynków i Konkurencji SGH w Warszawie, członek Global Advisory Board, Center for Leadership and Management, Rutgers University (USA). Zainteresowania: strategie i rozwój społeczno-ekonomicznych miast, przedsiębiorczość i instytucjonalne wsparcie biznesu.
Jesteś uczniem szkoły średniej? Realizujesz lub chciałabyś/chciałbyś realizować własne projekty wykorzystując pracę zdalną? Interesuje Cię informatyka, projektowanie stron, tworzenie aplikacji, grafika komputerowa lub inne nowe technologie? Może jesteś początkującym fotografem, architektem, redaktorem, bloggerem albo youtuberem? Jeżeli chociaż na jedno pytanie odpowiedziałaś/łeś tak to właśnie Ciebie szukamy! Dołącz do naszej drużyny i poszerzaj swoje możliwości ! Dzięki udziałowi w projekcie LUBLIN ZDOLNIE STEROWANY masz okazję zaprezentować własne umiejętności, poznać ludzi, którzy mają podobne zainteresowania, a także uzyskać możliwość zasięgnięcia porad ekspertów i skorzystać z profesjonalnych, darmowych warsztatów. Nie czekaj, wypełnił formularz i dołącz do Lublina zdolnie sterowanego! To właśnie Ciebie szukamy!
Dominika Kapusta
Inkubator Aktywnej Młodzieży ma na celu aktywizacje młodzieży i studentów oraz propagowanie wśród nich „mody” na bycie aktywnym i zaangażowanym w życie miasta mieszkańcem . Przykładem działania Inkubatora są warsztaty GovJam Miasto Zmian. Zmiana Miasta.